Właściwości płyt warstwowych
- Szczegóły
Płyty warstwowe to jeden z nieocenionych elementów w dziedzinie budownictwa. Mają za zadanie pełnić funkcję przegrody i termoizolatora. W ich skład wchodzą dwie zewnętrzne okładziny metalowe oraz rdzeń, a ich zastosowanie znajduje się przede wszystkim w lekkim obudowaniu ścian czy dachów.
Termoizolacja przede wszystkim
Termoizolacyjne właściwości płyt warstwowych będą szczególnie istotne w kwestii osłonowej obudowy dachów i ścian budynków. Materiał izolacyjny może być stworzony z wełny mineralnej, poliuretanu lub ze styropianu. Będą się różnić między sobą m.in. ognioodpornością czy też izolacyjnością termiczną i akustyczną. Izolacyjność akustyczna może być kluczowa w kwestii pomieszczeń, które są szczególnie narażone na dźwięki z zewnątrz.
Ich zastosowanie ma na celu rozwiązać problemy związane z oszczędzaniem czasu i energii, gdyż można je instalować bezpośrednio po przywiezieniu na plac budowy. Ich gabaryty są przygotowane przez producenta jeszcze przed transferem na plac, więc oczami wyobraźni można wyobrazić sobie, jak będą wyglądały w zaplanowanej destynacji.
Płyty warstwowe można montować bez przeszkód w każdych warunkach atmosferycznych. W rękach specjalistów montaż będzie wydawał się prosty i szybki, ale również profesjonalny i zapewniający bezpieczeństwo na przyszłość. Razem z tymi zaletami idzie z nimi względnie niewysoka cena.
Aby cieszyć się najwyższą jakością produktów, warto postawić na najlepsze branżowe marki z nimi związane, do których zaliczyć można m.in.:
- Kingspan;
- Balex
- Paneltech,
- Górstal
Płyty warstwowe to uniwersalny sposób na budowanie hal produkcyjnych i magazynowych, biurowców, obiektów sportowych czy obiektów przemysłowych. Dodatkowo koszt budowy powiązany z nimi jest zdecydowanie mniejszy niż w przypadku tradycyjnych metod.